Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Ekologija mora

Ekologija je prirodna i interdisciplinarna znanost, koja gradi svoje temelje u biologiji, geografiji, geologiji, fizici, kemiji i matematici.

Moderator/ica: vilcha

JUGO

Re: Ekologija mora

PostPostao/la Rubikon » 08 vel 2013, 02:02

Da, tako je uglavnom svugdje. Tamo gdje je mnogo ljudi, malo je ostalih prirodnih vrsta. I obrnuto.
plava boja mi je najlipša

stipica

PostPostao/la stipica » 29 lip 2013, 08:22

Naiša sam na ovo sad listajući pod forume pa bi htio nešto reći.
Naime Trst je luka koja čini 95% tankerskog prometa u Jadranu. A talijenske lučke vlasti su u suradnji sa IMO-om (international maritime organization) odavno zabranili tankerima bez duple oplate i starijima od 10 godina uplovljavanje u Trst. Prema tome ne postoji mogućnost da starudije nakrcane naftom plove Jadranom. Na brodu Frankopan imali smo 650 000 barela za kojeg je OMV plaćao vozarinu više nego drugi ali nismo smijeli u Trst jer je brod stariji od 10 g. Takodjer kompletno cijeli Jadran se itekako nadzire i u jadranu je jedan od strozih Mandatory Vessels Report Systema u svit. Ritko di je toliko obveznih reporta (na pamet mi padaju Tariff traffic i Tanger Traffic, di se moras javit svakih 15 minuta al to je radi gustoce prometa neophodno jer se radi o Gibraltarskom prolazu). Jadran je podiljen n MRCC (maritime rescue co-ordination centre). MRCC Brindisi MRCC Bar MRCC Ancona MRCC Rijeka i MRCC Trst. Tako da je za nas oficire jedna od vecih tlaka navigat Jadranom jer si gotovo stalno na VHF-u i odgovaras na pitanja i svakome iznova dajes milijun podataka o brodu teretu posadi i sl. Po mom misljenju gotovo je minimalna mogucnost katastrofe u Jadranu s obzirom na milijun i jednu restrikciju. Nema sanse da se krntija koja vozi naftu proveza jadranom. Ne moze ni u Omisalj brod stariji od 10 godina ako se ne varam kao ni brod koji nema barem 3 casnika bijele puti. Ne, nije u pitanj rasizam. Naime kod ugovaranja prijevoza libijske, sirijske ili egipatske nafte prema Trstu ja sam dužan (jer mi je i to u opisu posla) poslati Matrixe svih časnika mogućim lukama odredišta (nešto kao životopis) i naravno ako je u matrixu više filipino monkeysa nego "naših".....odbijenica, narvno ne navodi se to kao razlog nego nađu nekoliko vessels deficiencies-a

EXPERT

PostPostao/la Lukeni » 30 lip 2013, 16:59

Dabogda Filipinac dobija Nobelovu nagradu za pomorstvo a ti pridava raport milom,dragom vođi u Sjevernoj Koreji dok mu voziš naftu koju mu je Obama posla za rođendan :mrgreen:
Možeš trenirat na generalu Čermaku usput kako nebi zemlju Rvacku osramotija u dalekon svitu :lol:

stipica

PostPostao/la stipica » 30 lip 2013, 17:19

Nisan ja ode rasist nego oni koji uvjetuju i diktiraju pravila. :mrgreen:

Još se nisi izličija :ljub:

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 15 srp 2013, 13:18

Zato je složija 25 000 postova. Koja je to volja...meni bi prsti otpali. :llooll:

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 18 kol 2013, 12:40

Evo jedna lipa ekološka...zaroniš, pritajiš se, napet ka struna, nešto se kroz plavetnilo primiče i dok čekaš vidit koja je riba u pitanju.... :jez: :jez:

13-ta sekunda videa. Ovaj je ima sriće jer eksplozija nije bila daleko! I šta bi mu čovik učinija? Prošit ga sulicom kroz čelo! Možda je i bolje u takvim trenucima ne pronać počinitelja ovakvih svinjarija.

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 01 stu 2014, 19:38

Evo jedno friško nasukavanje na Visu. Srića da nije tanker nego je brod pun kukuruza.

http://www.vecernji.hr/crna-kronika/moldavski-teretnjak-nasukao-se-na-obalu-otoka-visa-970789

slika

edit:

čini se da su ga odsukali, ovde vidim da ide prema Splitu.

slika

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 05 tra 2017, 21:01

Ima nas više od 3000. Cilj nam je pokušati smanjiti krivolov i nezakonite radnje po moru. Eventualno utjecati na odgovorne da se promijene neki zakoni koji su se pokazali loši. Isto tako, želimo kvalitetnije provođenje onih mjera koje doprinose zaštiti ribljeg fonda Jadrana. Nema ih puno ali njihovo aktivnije provođenje će se vrlo brzo osjetiti. Jer, vremena za čekanje jednostavno nema.

Mi smo...https://www.facebook.com/groups/176709789455074/

Pridružite nam se. :thumb:

Prethodna

Natrag na EKOLOGIJA

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]