Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Ekstremni ribolov na moru

Ekologija je prirodna i interdisciplinarna znanost, koja gradi svoje temelje u biologiji, geografiji, geologiji, fizici, kemiji i matematici.

Moderator/ica: vilcha

JUGO

Re: Ekstremni ribolov na moru

PostPostao/la Rubikon » 08 lis 2014, 06:29

Sušta suprotnost ranijem postu...prizori koje ćemo još dugo vremena moć gledat jedino ovako na video snimkama. Uživo je to više neizvedivo. I, nema puno izgleda da se to bitno promijeni.

plava boja mi je najlipša

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 08 lis 2014, 07:06

Tako to rade ljudi...(ovo ljudi treba uzet jako uvjetovano) :evil:

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 11 lis 2014, 17:39

Ekstreman da, ali ribolov u klasičnom smislu ipak ne. Nije samo zato jer ribu ne lovi čovjek nego druga, veća riba. Reklo bi se, prirodni proces u kojem ovaj put štetočina u ljudskom obliku ne sudjeluje.
Radi se o cikličkom procesu seobe cipli koji idu na slatku vodu i tada se mrijeste. Okupljaju se u ogromne mase, na desetine, pa i stotine tona i tako kreću prema svom odredištu. Putem ih napadaju svakojaki predatori a kako to izgleda, prikazano je na slijedećem videu.

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 24 lis 2014, 07:02

Nevjerovatan prizor s dna mora. Borba kirnje i čovjeka oko ulova. :shock: :shock:

Ovima ne preostaje ništa drugo nego čekat oseku da bi nekako došli do svog ulova jer ovako očito ne uspijevaju. :llooll: :mrgreen:

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 20 stu 2014, 18:41

Nekoć davno..iza sedam gora, iza sedam mora....kalavanje i dizanje parangala je bija gušt za koji se živilo danima unaprijed. Najprije ujutro rano poć sa ocem na peškariju kupit ješku, pa onda doma to složit i bacit malo soli da uvati onaj vonj. Onda odemo doli u Bilo, dok jedan ide u valu po brod, nas trojica bi s euvatili nadivanja parangala, pripremanja i provjeravanja kavicala. Pa onda na pošte rasporedit i počet kalavat. Dok kalamo zadnjega, već prvog triba počet dizat. I onda iščekivanje kad će od dna udrit riba, kad će zašijat i onda pnagađanje šta je i kolika može bit. To ako u međuvremenu ne zadije za koju grotu. A kad zadije onda šijaji i livo i desno, i vamo i tamo, cimaj, potiži kidaj ruke i prste dok ne pusti. Ili ne pukne. Koji put bi znali prikinit ga i onda poć na drugi kavical i dizat ga sa druge strane. Pa onda drugi, pa treći, i tako redom dok ne skupimo i zadnjega. Pa onda sa ulovom doma.

Kad gledam ovaj video...nema ništa od svega toga, tek gola, čista komercijalizacija. Sve je automatizirano, makinje rade sve umisto čovika osim šta onaj jedan ispod noževa dodaje lignje. Čak je i nadivanje parangala strojno. Jebeš takav parangal i takav lov. Mi smo sa mora uvik doma nosili ribu, pola toga bi još skakalo u kašetama. Ovi donesu vakumirane riblje filete. Pun brod! Niti je lov niti je riba.

MAESTRAL

PostPostao/la podgora » 03 stu 2016, 23:39

Da mi je ponovit Gabora

STUDENT

PostPostao/la stivan » 28 stu 2016, 01:00

Inače ribari koji love rakove na Beringovom moru zarade tijekom jedne sezone do 100.000€ taj posao podrazumijeva 24 sata rada, 15 metara visoke hladne valove, vjetar brzine 129 kilometara na sat, hladno vrijeme, snježne mećave, sante leda.Ako želite nešto lakše možete otić na otok Svalbard isto je poznat po okrutnoj hladnoći, ali i raj za one koji su očajni i bez posla. Glavno zanimanje ondje je lov, ribolov i turizam, a radnici ondje u prosjeku godišnje zarade oko 60.000 eura (oko 440.00 kuna). Olakšavajuća okolnost za rad na ovom otoku je to što nije potrebna viza za odlazak, kao ni radna dozvola.

Mislim da je ribarija najbolji posao za jednog običng malog čovjeka-težaka, radiš puno ali i zaradiš.
PROLJEĆE 2017 je u početku vlažno, a potkraj su dani lijepi i suhi, a noći hladne.
LJETO 2017 će biti lijepo i toplo.
JESEN 2017 je lijepa, više sunčana nego vlažna.
ZIMA 2017 je topla, bez oborina.

Stoljetni kalendar :munjee:

STUDENT

PostPostao/la stivan » 09 ožu 2017, 21:07

Rubikon jesi ti još aktivan u ribolovu?
PROLJEĆE 2017 je u početku vlažno, a potkraj su dani lijepi i suhi, a noći hladne.

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 09 ožu 2017, 21:27

Jesam.

STUDENT

PostPostao/la stivan » 21 kol 2017, 20:47

šta kočariš i šta pretežno vataš?

JUGO

PostPostao/la Rubikon » 03 stu 2017, 21:31

Nisam nikad kočario. To je profesionalni ribolov a ja sam još uvijek sportski.

Prethodna

Natrag na EKOLOGIJA

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]