Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

AKTUALNE VREMENSKE PRILIKE ~ 07.06.2004. - 14.06.2004.

Teme i postovi objavljeni u 2004. godini
EXPERT

PostPostao/la Ned » 13 lip 2004, 16:36

Danas mi je trebalo više od pola sata da pročitam sve postove u zadnja dva dana :) Jeste li primjetili da smo u samo tri tjedna prešli brojku od 1000 postova

Ja sam jutros "osjetio" dašak zime. U Begovom Razdolju je oko 11.45 temperatura bila 6 stupnjeva. Jak sjeverni vjetar je nosio zastore kiše, da je bilo još malo hladnije, možda bi zalepršala i koja pahuljica snijega. Možda je i bilo nešto po višim vrhovima? Delnice su oko 13h imale 8 stupnjeva uz kišu, maglu, vjetar. Sve samo ne ljetni ugođaj. Kvarner i Istra su oblačni, ali kiše nema. U Labinu je popodne oko 17 stupnjeva, jaka bura je oslabila. Inače, dolazak fronte, je sinoć oko 1h u Labinu bio obilježen pljuskom uz 15 minutnu grmljavinu, ali to je bilo sve.

EXPERT

PostPostao/la CROMETEO » 13 lip 2004, 17:24

17:30 Ništa što sam se nadao, ona crnina je odmah nestala, sad se ponovno naoblačilo ali s najobičnijim altokumulusima i temperatura lagano pada, neću reći gotova priča ali čini se...

TRAMONTANA

PostPostao/la Dorothy » 13 lip 2004, 21:04

jesam jesam spavala sam
cudno u mom naselju, Spanskom, nije bilo nikakvih uzbudjenja
samo kisa

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 13 lip 2004, 23:12

DNEVNO IZVJEŠĆE, 13. lipnja 2004.

Fronta koja je stigla tijekom večeri 12. lipnja utjecala je na vrijeme. Noć je bila oblačna i kišovita uz povremeno umjeren SI vjetar. Ujutro je izmjereno 13°C u gradu i 8 na Sljemenu. Na Triglavu je bilo -2 uz snijeg, a na Zavižanu +4°C.
Jutro i prijepodne je bilo uglavnom suho, a nova kiša počela je kasno prijepodne i padala je dosta jako do 15 sati. Nakon toga bilo je oblačno, a oko 16, 30 na minutu je zasjalo sunce. Oko 21 sat slaba kiša, vrlo malo. Temperatura zraka dosegnula je 16 stupnjeva u Maksimiru i to tek u 18 sati. Sada, u 23 sata, oblačno je i suho. Temperatura je u 22 sata je 15 stupnjeva.

EXPERT

PostPostao/la CROMETEO » 14 lip 2004, 00:16

Pregled 13.6.04
Dan počinje sunčano s toplim jutrom (iznad 20°C). Dnevna temperatura raste i do 15h dolazi tik do 30°C. Cijelo to vrijeme se zadržalo vedro/sunčano (bilo je povremeno više cirusa).
Oko 15h počinju se pojavljivati prvi raštrkani kumulusi. Jugo i jugozapadnjak jačaju i već imaju vrlo jake udare. Vrlo sparno i teško vrijeme. Oko 16h uz jak vjetar sa istoka se počinju graditi visoki kumulusi, pa ubrzo istok prijeti ugljeno-crnom bojom. Ta crnina uskoro nestaje, te se ponovno djelomično razvedrilo.
Oko 17:30 vjetar slabi i pojavljuju se altokumulusi koji nisu izgledali ni približno prijeteći kao oni od prije.
Tad sam se već počeo spremati za pjevanje povodom sv. Ante. Taj je svetac jedan od zaštitnika Žrnovnice, iako je odluka bila teška, odlučio sam priključiti se zboru i ne gledati utakmicu HR-ŠVI (čini se pametna odluka sad).
Misa počinje u 18h. Još nekoliko sati prije upozorio sam župnika na mogućnost kiše ili čak nevrjemena. Za vrijeme trajanja mise vrijeme je bilo poluobalčno i još u početku toplo i sparno. Župnik me je zezao da sam fali prognozu (pomalo neugodno iskustvo).
Misa završava u 19h. Naš kolega iz zbora Ante nas poziva kod njega doma na feštu.
Bilo je 30ak ljudi. Kako se ja na forumu osjećam ka doma pa mogu reći i šta je bilo za popit i pojist. Počelo je sa aperitivima, prvo se zagrije sa 2-3 orahovice i malo dalmatinskih kolača.
Oko 20h sjedamo za stolove, servira se dalmatinski sir i pršut, i naravno vino. Nakon te ture se počelo pivat. A kakoš' pivat ako ne zaliješ? Pa onda klasične pisme za tu prigodu; Konoba, Malsina, Lipo ime, Dalmatinac sam…….
Oko 21h zajedno sa našom usijanom atmosferom sve je bolje na nebu. Mi smo na otvorenom, sa dolaskomnoći navlače se opasni oblaci i počinje sjevati. I tako je nebo iskrilo dugo, skoro dva sata. Pa je došla janjetina. Ma pravi litnji feeling. Samo je sivalo, nije grmilo, a mi smo bili sritni kako se naš lokalni sv.Ante smilova i nije nam kvarija zabavu.
Na posljetku u 23h počele su prve kapi i gromovi. Onda je u jednom trenu naišao olujni vjetar i otvorio nebeske slapove. Onda smo se ko mravi razbižali prema autima i doma. Ceste su se pretvorile u prave rijeke.
Prošla je ponoć i još traje nevrijeme, zapravo sve je jače.
Reka bi vam temperaturu ali neman volje ić do termometra…

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 14 lip 2004, 00:29

u blago tebi, vidim zanimljivo je :)
jel bilo valova danas? ja patim na valove :D a nikad kad sam na moru ih nema :(

ADMINISTRATOR

PostPostao/la Boky » 16 stu 2007, 21:30

Premješteno iz podforuma AKTUALNE VREMENSKE PRILIKE dana 16.11.2007. godine
:roll: OsloBože bodi! :lol:

Prethodna

Natrag na 2004. GODINA

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]