Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

AKTUALNE VREMENSKE PRILIKE ~ 21.03.2005. - 31.03.2005.

Teme i postovi objavljeni u 2005. godini
BURA

PostPostao/la TWISTER » 30 ožu 2005, 14:40

kod nas u prognozi je da če se grmljavine zadržat na Z i mislim da je to stvarno moguče jer če sa istoka več doči hladniji zrak i neče biti dovoljno energije za grmljavine, ako pogledate lifted index vidjet čete u čemu je riječ

http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn0611.gif

http://www.wetterzentrale.de/pics/Rtavn1211.gif
NOVI SLOVENSKI METEO FORUM ZEVS
http://forum.zevs.si/
VREMENSKA STANICA-KOSEZE by twister
http://pljusak.com/koseze/wx.htm

STIŽE NAM ZIMA UZ KOJU ČE ZIMA 1951/52 IZGLEDAT KO PROLJEČE
slika

TRAMONTANA

PostPostao/la Dorothy » 30 ožu 2005, 14:50

evo u ZG je zagrmilo prije 10 minuta, nekoliko puta

BURA

PostPostao/la TWISTER » 30 ožu 2005, 14:54

vjetar, zar je ona celica bila kod tebe ili samo u blizini tebe jer je bila mala ali gadna :lol:

slika

BURA

PostPostao/la TWISTER » 30 ožu 2005, 14:55

ali sada sam malo pregledao radar i animacije i mislim da stvar slabi, pa da če sve malo kasnije priječi u umjerenu kišu :evil:

slika

TRAMONTANA

PostPostao/la Dorothy » 30 ožu 2005, 15:46

TWISTER je napisao/la:
vjetar, zar je ona celica bila kod tebe ili samo u blizini tebe jer je bila mala ali gadna :lol:

ako mislis na onu mrlju u blizini ZG koja se mogla vidjeti na slovenskom radaru, tjo je bio taman malo iza vrha MEdvednice, tako da smo culi grmljavinu ali u centru nije palo niti kapi kise, kod Vjetra ne znam

BURA

PostPostao/la stanko12 » 30 ožu 2005, 16:34

Dorothy je napisao/la:
TWISTER je napisao/la:

ako mislis na onu mrlju u blizini ZG koja se mogla vidjeti na slovenskom radaru, tjo je bio taman malo iza vrha MEdvednice, tako da smo culi grmljavinu ali u centru nije palo niti kapi kise, kod Vjetra ne znam

da,da to je iznad medvednice bilo.ja sam taman bil kod bile na rotoru i fino je zagrmilo a onda sam krenul prema samoboru obilaznicom te je kod odvajanja ceste za krapinu pocela jaka kisha na potezu od oko 500 ,.nakon toga nish,jako crno i prijetece al tu i tam kapljica.tak i u samoboru.Takt 13.5c
mrzim toplo proljeche,ljeto,juzhinu,dva dana bez oborina,sunce,zhegu,ljetno rachunanje vremena posebno...lista josh u radu...

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 30 ožu 2005, 16:44

kod mene nije bilo ništa. zasad. ona mrlja iznad medvednice je bila sa zapadne strane medvednice, a ja sam na njenoj istočno/sjeveroistočnoj strani. nisam ništa ni čuo ni vidio.

al vidim da je slovenski radar vrlo zanimljiv, samo što se ništa ne razvija sjeverno od nas i istočno od nas, sve je u gorskom kotaru i sloveniji, a to nama u zagrebu ništa ne znači. na radaru se vidi da to pomalo slabi i pomiče se, ali ne prema istoku.

u 16 sati Ljubljana 14, grmi. Lisca 8, grmi. Brnik 10, nevihta.
Zagreb 16 oblačno i imam osjećaj da će Zagreb skroz podbaciti. puše umjeren sjeveroistočnjak i ne sliči mi na neku akciju. ako uopće i bude kiše bit će dobro.

BURA
Lokacija: Bilje, Baranja (kada je navedeno @DE-Biberach a/d Riss,Baden-W., Njemačka)

PostPostao/la HOLD » 30 ožu 2005, 17:55

Ljubljana u 17h nevihta uz 14C,
Brnik dežuje po nevihti, 10C
u Osijeku nakon oblačnog prijepodneva kada je bilo malo kiše postupno se razvedrilo pa je sada vedro s malom naoblakom i to kumulusima uz 14C i umjeren sjevernjak
jel hladna fronta već prošla :? :?:

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 30 ožu 2005, 18:15

hm, meni sve to izgleda bezveze. kod mene oblačno uz umjeren sjevernjak. radar već SATIMA izgleda jednako. Kišni i grmljavinski oblaci su STALNO nad istim područjem, nestaju i opet nastaju. slika u 18 sati:
slika

inače, jutarnji aladin uopće ne daje oborine osijeku, zagrebu daje malo.

HOLD je napisao/la:
jel hladna fronta već prošla :? :?:

ne vjerujem da je jer ne bi iza nje bilo 14 uz kumuluse. inače, u 18 sati je i u zagrebu 14, tlak raste.... :?
a hoće li biti oborina s prolaskom hladnog zraka vidjet ćemo....
:?

CUMULONIMBUS

PostPostao/la FRAKTUS » 30 ožu 2005, 19:02

jutros vedro pa malo kumulusa onda popodne obilje kumulonimbusa...par kapi kiše (ponegdje malo više kiše) čula su se ČAK 2 groma iznad svilaje....i sad opet skoro vedro....ništa posebno

CUMULONIMBUS

PostPostao/la Tuono » 30 ožu 2005, 19:23

Aaaa fak, danas sam zakasnio na talijansku prognozu. Ulovio samo balkansku ciklonu koja donosi zahlađenje i buru, a more na Kvarneru 4, tršćanskom zaljevu i Dalmaciji 3. u Rijeci zahladilo, sa 19 pali na 16°, a prije sat vremena počela jaka bura.

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 30 ožu 2005, 19:47

tina je napisao/la:
veliki pozdrav svima iz NE-kisnog(!!!!) zg-a - neki clanovi (citaj: vjetar :D ) bi se trebali prepoznat kao razlog usklicnicima joj joj. toliko o meteorolozima zbog kojih se ne zaraduje sad, jer je KAO trebala padat kisha, hehehe, ma zekam se, naj se ti ''neki clan'' srdit :D

haha, bok Tina, konačno si nam se priključila. oprosti, evo nek ti svi kažu da je stvarno trebala padati kiša popodne i navečer, čak i pljuskovi. sori kaj sam te zeznuo i nisi išla radit..... :(

A SVIMA BREAKING NEWS: Aladin ne daje ni kap kiše. Ova fronta je POTPUNO podbacila, baš kako sam već oko 4 popodne pisao. Kaka :!: :evil: :?

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 30 ožu 2005, 19:50

ma ne mogu vjerovat da nas je ova fronta tako razočarala. Još jutros aladin je davao Zagrebu 5-10 litara, a evo najnoviji od 19 sati NE DAJE NI KAPI. A pogledajte područje Gorskog kotara, tamo cijelo popodne, a i sad još uvijek, stoji fronta kumulonimbusa i proljeva kišu i grmljavinu. Koja glupa fronta!!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :x :x :x :x

a ako te to tješi Tina, ni ja nisma išao na posao jer je bila najavljena kiša. mogli bismo tužiti DHMZ zbog nanesene boli i financijske štete. :lol: A i jučer navečer NISU najavili kišu, a PADALA je. :!: Kad se samo sjetim da sam prije nekoliko dana branio naše meteorologe pred nekim ljudima koji su govorili da uvijek fulaju. :?
samo što je većini ljudi drago što ipak neće padati kiša. :roll:

EXPERT

PostPostao/la Chinook » 30 ožu 2005, 20:06

A Picekica u Dnevniku upravo najavila noćas kišu, pljuskove i grmljavinu. stavila je dva oblaka s dvije kapljice na središnju Hrvatsku. :roll:
Ta prognoza snima se unaprijed.

Dhmz - jedni šumom, jedni drumom. :roll:

radar trenutno izgleda jednako kao i zadnjih 6 sati....

slika

CUMULONIMBUS

PostPostao/la Tuono » 30 ožu 2005, 22:50

Bura je stala i pada dosadna kiša. Vidi se i na radaru, samo iznad Rijeke kiša :lol: :lol:

PrethodnaSljedeća

Natrag na 2005. GODINA

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]