Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

VREMEPLOV ~ Nevrijeme, 11.07.2006.

Teme i postovi objavljeni u 2006. godini
TORNADO F2

VREMEPLOV ~ Nevrijeme, 11.07.2006.

PostPostao/la AdriaticWeather » 11 srp 2006, 22:06

Dan je bio uglavnom djelomice vedar, a jača naoblaka razvijala se u zaleđu te povremeno uz vrlo kratkotrajne pljuskove širila i do obale. Međutim poslijepodne, malo iza 17 sati, niz izrazitih Cb-ova vrlo brzo se razvio u zaleđu istočno od Dubrovnika. Ovi oblaci nisu se samo širili, nego se kompletni sustav premještao s istoka prema otvorenom moru, pritom zahvativši i Dubrovnik. Malo je prošlo od nekoliko jedva čujnih gromova iz daljine do samog nevremena. Početak nevremena bio je obilježen jakom i učestalom grmljavinom, olujnim udarima vjetra koji su ponegdje lomili i grane stabala, tučom veličine trešnje koja je padala oko dvije minute, a zatim jakim pljuskom koji je u 10-ak minuta trajanja donio 17 litara kiše po četvornom metru. Vrijeme se zatim naglo smirilo, a nevrijeme se premjestilo zapadno, iznad otvorenog mora.

Kad sam čuo grmljavinu popeo sam se na krov i pogled prema NE bio je ovakav. Nevrijeme dolazi ravno iz E, što je velika rijetkost kod mene, a uzbuđenje tim veće. Kad sam vidio wall cloud bilo mi je jasno da će biti dobro.
slika

slika

Pogled prema jugu:
slika

Pogled prema E, wall cloud se približava. Grmljavina je sve jača, vidjele su se i munje.
slika

slika

slika

slika

slika

slika

Wall cloud već pomalo izlazi iznad obale. Grmljavina je bila vrlo jaka i pomalo me bilo strah stajati na krovu, jer često u blizini mene opali grom po ovakvim nevremenima.
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

U ovim trenucima počelo se jako smračivati, filing je bio fenomenalan. Ne može se baš to doživjeti preko slika, ali stvarno se smrkavalo.
slika

slika

Pogled prema NW. Nevrijeme dolazi s leđa.
slika

slika

slika

slika

slika

Vidi se zavjesa oborina prema NE.
slika

Pogled prema jugu, oblaci izlaze iznad mora. Pomalo sam se nadao pijavici, iako sam znao da je vrlo vjerojatno neće biti jer nije to ta situacija.
slika

slika

slika

Pogled prema WSW.
slika

slika

slika

Počinje kiša s olujnim udarima vjetra i jakom grmljavinom. Morao sam se povući s krova i poći doma.
slika

slika

Ovo je pogled iz mog doma prema zapadu. Malo prije ovoga padala je oko dvije minute jaka tuča veličine trešnje.
slika

slika

Jak pljusak u nešto manje od 10-aj minuta donio je 17 litara.
slika

Pogled iz satelita za nevremena:
slika

Kad je nevrijeme prestalo morao sam poći u grad nešto obaviti i imao sam poludit kad sam zaboravio aparat. Iako 17 litara nije puno, ne biste vjerovali kakve poplave nastanu kad to padne u nekoliko minuta. Osim toga, bilo je dosta slomljenih grana i nanešenog smeća putem. U nekoliko navrata jurila su kola hitne i vatrogasaca, ali ne znam što je bilo. Šteta što sam zaboravio aparat.

Kad sam se vratio doma, s krova sam uhvatio još ovih par slika. Pogled prema NE, Cu.
slika

Ovdje se vidi stražnja strana nevremena koje je otišlo na otvoreno more, pogled prema WSW. Još se čula grmljavina iz tog smjera.
slika

Zalaz Sunca...
slika

Pogled prema SE, stacionirani Cb. Nema veze s nevremenom koje je bilo u Du.
slika

Eto, stvarno je bila uživancija doživjeti ovo. Mali potsjetnik, slično je bilo i prije točno godinu dana, 11.07.05. Ipak, to nevrijeme je bilo znanto žešče od ovoga. U kratkom vremenu palo je 70 litara kiše, a sveukupno tog dana oko 100 litara.
http://www.crometeo.net/phpbb/viewtopic.php?t=799

TORNADO F2

PostPostao/la ALEN » 11 srp 2006, 22:12

:shock: :shock: :shock: :shock: Wow kakve slike!!! Jedna ljepša od druge, ozbiljno! Mene su oni oblaci malo podsjećivali na začetak pijavice!

STRATUS

PostPostao/la pero » 11 srp 2006, 22:12

Odlične slike :shock: :!:
Tvoje izvješče čekam već 3 sata

Isplatilo se :wink:

STRATUS

PostPostao/la pero » 11 srp 2006, 22:20

Što više gledam imam osječaj da je ovo imalo potencijala biti i mnogo žešće :!:

TORNADO F2

PostPostao/la AdriaticWeather » 11 srp 2006, 22:22

Hvala Pero i Alene! Što se pijavice tiče, teško je bilo za očekivati jer su ovi oblaci nastali konvekcijom iznad kopna. Dolaskom iznad mora (stabilnije područje) nestala su (oslabila) uzlazna strujanja i oblaci su, trošeći se, pomalo počeli slabiti.
Storm Chasers Dubrovnik automatske postaje:
Petka
Gruž
Trsteno

AW Photography

TORNADO F2

PostPostao/la Chinook » 11 srp 2006, 22:26

super :klap:

TORNADO F2

PostPostao/la AdriaticWeather » 11 srp 2006, 22:28

Tnx Chinook :wink: Pero, mislim da je nevrijeme dalo svoj maximum, ali nije potrajalo duže ili donijelo više oborina jednostavno zato što je bilo površinski malo. Možda bi bolje bilo da se sporije kretalo pa bi više kiše palo :)
Petka
Gruž
Trsteno

AW Photography

TORNADO F1

PostPostao/la igor-pula » 11 srp 2006, 22:28

Super, u Dubrovniku uvijek neka dogadjanja :shock:

TORNADO F1

PostPostao/la GORAN » 11 srp 2006, 22:29

Neće da mi nešto otvori sve slike, ali ovo što sam vidio izgleda fenomenalno, ali i pomalo zastrašujuće. :!:

TORNADO F1

PostPostao/la Hrky » 11 srp 2006, 22:49

Odlične slike.
Uspeh se ljudi poznati kojim da osim nije znanje ces govno vremena ovom planeti pakao

TORNADO F2

PostPostao/la CROMETEO » 11 srp 2006, 22:53

Joj AW ove slike su za enciklopediju divljih obala, pre pre dobro, hvala ti na remek-djelo slikama :!: :!: :!: :!:

A sada pazi ovo. Prije par minuta me zove Beus, da je Mate bio u Dubrovniku (onaj naš šofer) i da je bilo mnoštvo pojavica tamo, kao da jel nam krivo šta nismo bili u Du :?: :roll:

sutra ga mogu pitati za detalje
... a kada dođe zima, i prve pahulje...

TORNADO F1

PostPostao/la Hrky » 11 srp 2006, 22:55

CROMETEO je napisao/la:
Joj AW ove slike su za enciklopediju divljih obala, pre pre dobro, hvala ti na remek-djelo slikama :!: :!: :!: :!:

A sada pazi ovo. Prije par minuta me zove Beus, da je Mate bio u Dubrovniku (onaj naš šofer) i da je bilo mnoštvo pojavica tamo, kao da jel nam krivo šta nismo bili u Du :?: :roll:

sutra ga mogu pitati za detalje

Sorry ali smiješno zvuči. :lol:
Uspeh se ljudi poznati kojim da osim nije znanje ces govno vremena ovom planeti pakao

TORNADO F2

PostPostao/la AdriaticWeather » 11 srp 2006, 22:59

Hvala vam na pohvalama! :) ;) A Mato, gdje je bogati vidio te pijavice??!! :shock: Kako ja to nisam vidio, nije valjda da sam opet nešto propustio :? Jeli barem slikao štogod? Možda je vidio nešto slično, ali čisto sumnjam u pijavice. :roll:
Petka
Gruž
Trsteno

AW Photography

TORNADO F2

PostPostao/la Velebitska Bura » 11 srp 2006, 23:11

Prekrasne fotke kao i oblaci AW! Kako dobra nevera! Ne mogu vjerovati da nisi vidio pojavice :shock: Pa ti si naš PojavicaMaster! :lol:
slika

TORNADO F2

PostPostao/la AdriaticWeather » 11 srp 2006, 23:13

Hahahahaha :lol: A eto, ako ih je bilo onda mi je baš žao što to nisam uhvatio, ali zadovoljan sam i s ovim! :)
Petka
Gruž
Trsteno

AW Photography

Sljedeća

Natrag na 2006. GODINA

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gostiju.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]