Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]

Thundersnow 2015

...pišite o najzanimljivijim iskustvima koje ste imali u vezi s vremenom, objavite fotografije

Moderatori/ce: Soldier, dixi

ČLAN

Thundersnow 2015

PostPostao/la ThunderXs » 12 kol 2019, 02:25

Koliko se sjecam bio je to Mart 2015, otisao sam u drugo selo babi nesto pomoci a na televizoru sam vidio da javljaju slab snijeg ali oko 23:15 iz sjeveroistocne BiH se razvio jak snijezni pljusak cak je zabiljezena i grmljavina, kako je u sjeveroistocnoj struji krenuo prema centralnoj BiH naletio na planine naglo ojacao,
znaci kad bi vidjeli kako je snijeg padao uz jak vjetar pa vi ne bi vjerovali steta sto nemam slika da postavim, znaci bukvalno sam vidio da sjeva zimi iz cistog zimskog kumulonimbusnog razvoja, toliko je padao da je za samo 45 minuta napadao 30cm.

JUGO

Re: Thundersnow 2015

PostPostao/la mecava » 12 kol 2019, 10:48

Ndaa, a američki rekord star preko 60 godina je 30 cm u jednom satu. Što znači da je kod tebe intenzitet bio još jači.

Znam da u pljuskovima snijega intenzitet padanja može biti vrlo jak, ali ne treba pretjerivati. Tim više jer nemaš slika niti ikakvih mjerenja.

Za usporedbu, u Zagrebu je za najjačeg padanja kod Samuela i Ceresa (također thundersnow obje situacije) intenzitet na vrhuncu bio oko 15 cm/h. S tim da je to bilo totalna bolest kako je padalo, ne mogu ni zamisliti kako je bilo kad je postavljen američki rekord, moralo je padati duplo jače. :shock:
What happens in the Arctic, doesn't stay in the Arctic.

UREDNIK

PostPostao/la ZW » 12 kol 2019, 11:49

Niža temperatura za 2 stupnja i pufastiji snijeg

JUGO

PostPostao/la mecava » 12 kol 2019, 11:57

Evo samo jedan tvoj post od Ceresa kad je krkalo:

ZW je napisao/la:
crveni pikseli idu prema nama :!:
a pada zvjerski i iz žutog :lol:

EDIT:
:shock: :shock: :shock:
E sada je najzverskije otčepilo, pa je li moguće fizikalno da zrak može biti toliko pun padajućeg snijega :!:
ljudi, slikajte ovu povijesnu trpačinu :mol:

EDIT:
guste vate padaju :ljub:

:lol: :lol: :lol: :ljub: :ljub: :ljub:

Ja također ne mogu zamisliti jače padanje od onoga, to znači da bi vidljivost bila manja od 50 metara. I to bez vijavice.
What happens in the Arctic, doesn't stay in the Arctic.

UREDNIK

PostPostao/la ZW » 12 kol 2019, 12:18

Pa da :lol:

Može uz isti intenzitet biti veća akumulacija ako je snijeg malo suhiji od Ceresa koji je ipak padao na negativnoj nuli i bio je jako vlažan.

Natrag na VREMEPLOV

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]